Об'яви / Новини

До уваги користувачів нашого сайту! Запрошуємо відвідати наш інформаційний ресурс - новий сайт Великокопанівської територіальної громади. http://vkopanivska.gromada.org.ua

Об'ява 20.02.2017

10 лютого 2017 року відбулася третя сесія Великокопанівської сільської ради на якій прийнято нову структуру сільської ради. Враховуючи це рішення, з 1-го березня 2017 року при  виконкомі сільської ради почне свою роботу Великокопанівський відділ освіти.

Новина 15.02.2017

15 лютого відзначається 28-ма річниця виведення радянських військ з Афганістану. Сьогодні до цієї дати у Великокопанівській громаді приурочили відкриття меморіальних дошок загиблим воїнам-афганцям Кононенка Олексія Євгенійовича та Андрєєва Миколи Миколайовича на стінах навчальних закладів Олешківського  МНВК та Великокопанівської ЗОШ, в стінах яких вони в свій час навчалися. Вшанувати пам’ять загиблих побратимів прийшли сьогодні учасники бойових дій в Афганістані, а також рідні, однокласники, школярі, жителі Великокопанівської громади.

Новина 15.02.2017

10 лютого 2017 року відбулося засідання 3 сесії VIII скликання, на якій було розглянуто такі питання: про план роботи на 2017 рік; про внесення змін до структури сільської ради; про податки і збори на 2017 рік; про звіт КП "Великокопанівське", про виконанння бюджету за 2016 рік; про вступ до асоціації ОТГ;,про зміни до бюджету; про створення відділу освіти на надання йому статусу юридичної особи.

Новина 14.02.2017

Історична довідка Село Добросілля

У п'ятдесяті роки минулого століття на Дніпрі почалося будівництво Каховської ГЕС. 1966 року ГЕС запрацювала. Завдяки греблі вода в Дніпрі піднялася, пішла по каналах на зрошення полів. Села, які знаходилися в низинах, почали підтоплятися. Це: Стара Маячка, Тарасівка, Подокалинівка, Великі Копані. Ґрунтові води були у 30-50 сантиметрах від поверхні ґрунту. Щоб уникнути обвалів будинків, Копані попадали під переселення на вищу місцевість. Було створено комісію з виїзду перших потерпілих. Тож, 1966 року почалося будівництво села Добросілля.

Першими поселенцями в жовтні 1967 року стали жителі Великих Копанів, будинки яких підтопило. Це: Ушаков Гаврило (8 чоловік сім'ї), Бондаренко Володимир (8 чоловік сім'ї), Чайковський Микола (6 чоловік сім'ї), Галах Андрій, Бойко Микола, Янчукова Меланія.

Будинки, що були готові прийняти поселенців, поступово заселялися. Питної та технічної води в селі не було, тож, з Великих Копанів її підвозили цистерною. А вже 1969 року радгосп-заводом «Фрунзе» було побудовано централізований водопровід, хоч електроосвітлення ще не було; в селі вже заселено 38 будинків. Сім'ї Крайнюкова М., Щупарчук М., Багдасар'ян Е., Болгар К., Кузнецова М., Кувалдіна Б., Дудкіної Т., Богачука Н., Бережної К., Гуляєвої М. отримали нові будиночки і стали постійними жителями села Добросілля.

Але основна маса копанців не хотіла покидати нажиті місця і переселятися до іншого села. Тому було вирішено пробити свердловину, поставити насоси і відкачувати воду в канал. Рівень ґрунтових вод понизився, а копанці залишилися жити в своєму рідному селі.

Добросілля стояло серед голого степу: одні будинки та електричні опори, траса проходила за кілометр від села, територія не була захищена від вітру, піщані бурі засипали піском подвір'я. Не було ні дерев, ні парканів, ні лісосмуг. Але село продовжували розбудовувати. 1971 року адміністрація радгосп-заводу ім. Фрунзе направила до західних областей України оголошення і запросила людей на постійне місце проживання до с. Добросілля, гарантуючи житло та роботу. Почали прибувати молоді сім'ї. 1973 року відкрився дитячий садок «Сонечко», який очолила Кузнецова Софія Іванівна. В її колективі працювали Літвінова Ярослава, Камарницька Катерина, Герак Ярослава, Мельник Галина. Вже 1976 року садочок відвідувало 30 дітей. На базі села Добросілля було організовано відділок №4, який очолили керуючий Косинський Б., агроном Боков С.Ф., зав. мехмайстернею Чабанов М.І., бухгалтер Канівець П.Я., бригадир Кузнецов В.А. Тракторна бригада нараховувала 18 одиниць техніки.